Instagram Reklamlarıyla Yüksek Etkileşim Nasıl Sağlanır?

Instagram akışı, takip ettiğiniz hesapların fotoğraf ve video paylaşımlarını kendi algoritmasına göre listeler. Instagram reklamları, Instagram akışında, hikâyelerde veya keşfette ürün, hizmet veya markanızı sergileyebilmenizi sağlıyor. Akışta ve hikâyelerde “sponsorlu” olarak gözükürler. Call-to-Action olarak adlandırdığımız “Şimdi Alışveriş Yap!” ya da “Instagram Profiline Git”, “Daha Fazla Bilgi Al” gibi harekete geçiren mesajıyla trafik ve dönüşüm sağlarlar. Instagram’da verilen reklamlardan etkileşim sağlamak sanıldığı kadar zor değil. Bu yazımızda Instagram reklamlarıyla nasıl yüksek etkileşim sağlayacağımızı konuşacağız.

1-   Görsel Çözünürlüğü

Instagram’da vereceğiniz reklamın görsel çözünürlüğünün yüksek olması işinizi daha da kolaylaştırır. Potansiyel müşterilerin ilgisini çeker ve o görsele verecekleri etkileşimi etkiler. Ekranı tam dolduran fotoğraf ve videolar, kullanıcıların görselde daha uzun durmasını sağlar. Instagram’ın görsel çözünürlüğü tavsiyesi en az 1080 x 1080 pikseldir.

2-   İlgi Çekici Bir Metin

Instagram reklamlarında önemli olan diğer bir nokta “caption” olarak da adlandırılan metinlerdir. Bu metinlerin hedefi, potansiyel müşterinizin ilgisini çekmek olmalı. İnsanları harekete geçiren ve etkileşim vermelerini sağlayabilirsiniz. Bir soru sorarak cevap vermelerini sağlayabilir veya arkadaşlarını etiketleyecek metinler yazarak o gönderinizin etkileşimini artırabilirsiniz.

3-   Hedef Kitlesi Belirlemek

Hedef kitlenizi Facebook Hedef Kitle İstatistikleri ile oluşturabilirsiniz. Facebook kullananların birçoğu Instagram da kullandığı için bu istatistikleri kullanmak iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Instagram üzerinden de kolayca yaş aralığı, konum, cinsiyet ve ilgi alanlarını seçerek ürettiğiniz içeriğinize uygun hedef kitle oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir